HOME
PREDICTIONS
ACCAS
LIVESCORES
CONTACT
Live Scores
Live (116)
albania: SUPERLIGA
63
´
Egnatia Rrogozhinë
1 - 0
FK Kukesi
18:00
Vllaznia Shkodër
-
Erzeni Shijak
18:00
Tirana
-
Teuta Durrës
algeria: COUPE NATIONALE
21:00
CR Belouizdad
-
Oued Akbou
21:00
USM Annaba
-
CS Constantine
21:00
US Biskra
-
MC Oran
21:00
Mostaganem
-
Hussein Dey
angola: GIRABOLA
60
´
CD Lunda-Sul
1 - 1
Onze Bravos
argentina: COPA DE LA LIGA PROFESIONAL
FT
Instituto Cordoba
1 - 2
Argentinos JRS
21:00
Tigre
-
Belgrano Cordoba
21:00
Defensa Y Justicia
-
Estudiantes L.P.
23:30
Huracan
-
River Plate
argentina: TORNEO PROMOCIONAL AMATEUR
18:00
Nautico Hacoaj
-
SAT Moreno
18:30
Deportivo Camioneros
-
Belgrano Zarate
argentina: PRIMERA NACIONAL
18:00
Guillermo Brown
-
Talleres Remedios
22:05
Agropecuario
-
Quilmes
armenia: FIRST LEAGUE
FT
Nikarm
2 - 4
Ararat II
´
Gandzasar
0 - 0
Lernayin Artsakh
australia: A-LEAGUE
FT
Adelaide United
4 - 1
Western United
austria: BUNDESLIGA
18:30
Austria Vienna
-
FC BW Linz
austria: 2. LIGA
17:10
Leoben
-
SV Kapfenberg
17:10
SKN ST. Polten
-
SKU Amstetten
19:30
Ried
-
Grazer AK
austria: REGIONALLIGA - OST
18:00
Draßburg
-
Neusiedl
18:00
Mannsdorf-Großenzersdorf
-
TWL Elektra
18:30
Ardagger
-
Wiener SC
18:30
Krems
-
Oberwart / Rotenturm
18:30
Traiskirchen
-
Rapid Wien II
austria: REGIONALLIGA - MITTE
18:00
Gleisdorf 09
-
Wolfsberger AC II
18:00
Wallern / Marienkirchen
-
ASK Klagenfurt
18:00
Bad Gleichenberg
-
Voitsberg
18:00
LASK Juniors
-
Union Vöcklamarkt
18:00
Weiz
-
Allerheiligen
18:00
WSPG Wels
-
Deutschlandsberger SC
austria: REGIONALLIGA - WEST
17:00
Silz / Mötz
-
Imst
17:30
Pinzgau Saalfelden
-
Wolfurt
18:00
Schwaz
-
TSV St. Johann
azerbaidjan: PREMYER LIQA
FT
Qabala
0 - 1
Neftchi Baku
11
´
Kapaz
0 - 0
Qarabag
bangladesh: PREMIER LEAGUE
FT
Abahani Chittagong
0 - 1
Bangladesh Police
FT
Mohammedan Dhaka
4 - 0
Fortis
FT
Sheikh Jamal
1 - 1
Sheikh Russel
belarus: PREMIER LEAGUE
61
´
FC Dnepr Mogilev
0 - 0
Arsenal
16:00
Dinamo Brest
-
Smorgon
belarus: RESERVE LEAGUE
TBD
Dinamo Brest Res.
-
Smorgon Res.
TBD
Minsk Res.
-
Dinamo Minsk Res.
TBD
Naftan Res.
-
BATE Res.
TBD
Gomel Res.
-
Neman Grodno Res.
TBD
Torpedo Zhodino Res.
-
Slutsk Res.
TBD
Dnepr Mogilev Res.
-
Arsenal Res.
TBD
Vitebsk Res.
-
Slavia Res.
TBD
Isloch Res.
-
Shakhtyor Res.
belgium: JUPILER PRO LEAGUE
19:45
Gent
-
Standard Liege
belgium: CHALLENGER PRO LEAGUE
19:00
Club Brugge II
-
Dender
19:00
Beerschot Wilrijk
-
KRC Genk II
bolivia: PRIMERA DIVISIóN
FT
Blooming
1 - 0
Aurora
23:00
Santa Cruz
-
The Strongest
bosnia: PREMIJER LIGA
FT
Igman Konjic
2 - 0
Sloga Doboj
20
´
Tuzla City
0 - 1
FK Sarajevo
19:00
Zeljeznicar Sarajevo
-
Velež
brazil: PARANAENSE U20
18:30
Cianorte U20
-
Arapongas U20
18:30
Hope Internacional U20
-
Athletico PR U20
brazil: CATARINENSE U20
18:00
Hercílio Luz U20
-
Avaí U20
brazil: PAULISTA - A1
FT
Palmeiras
1 - 0
Novorizontino
bulgaria: FIRST LEAGUE
FT
Pirin Blagoevgrad
2 - 1
Etar Veliko Tarnovo
HT
Arda Kardzhali
1 - 1
Levski Krumovgrad
17:00
Levski Sofia
-
Slavia Sofia
chile: PRIMERA DIVISIóN
23:30
Cobresal
-
Palestino
chile: PRIMERA B
21:00
Union San Felipe
-
Deportes Limache
china: SUPER LEAGUE
FT
Sichuan Jiuniu
2 - 2
Shijiazhuang Y. J.
colombia: PRIMERA A
22:00
Alianza Petrolera
-
Deportes Tolima
congo: LIGUE 1
60
´
CARA Brazzaville
0 - 0
Cheminots
64
´
Léopards de Dolisié
1 - 1
Nouvelle Génération
14:00
V.Club Mokanda
-
Kondzo
17:00
Jeunesse Unie de Kintélé
-
Nathalys
croatia: HNL
30
´
Istra 1961
0 - 0
NK Lokomotiva Zagreb
17:00
NK Slaven Belupo
-
NK Osijek
croatia: FIRST NL
FT
HNK Cibalia
1 - 2
Zrinski Jurjevac
HT
Solin
0 - 0
Jarun
croatia: SECOND NL
HT
Hrvatski Dragovoljac
0 - 0
Dugo Selo
HT
Opatija
1 - 0
Mladost Ždralovi
45
´
Kustosija
1 - 0
Jadran LP
HT
Bjelovar
2 - 0
Grobničan Čavle
17:00
Karlovac 1919
-
Hrvace
cyprus: 1. DIVISION
17:00
Doxa
-
Othellos
17:00
Apollon Limassol
-
AE Zakakiou
czech-republic: FNL
17:00
Opava
-
Hanácká
17:00
Vysočina Jihlava
-
Dukla Praha
17:00
Příbram
-
Vlašim
17:00
Zbrojovka Brno
-
Sparta Praha II
czech-republic: 3. LIGA - CFL A
FT
Admira Praha
1 - 2
Loko Vltavín
FT
České Budějovice II
3 - 1
Králův Dvůr
60
´
Sokol Hostouň
0 - 1
Povltava FA
15:30
Jiskra Domažlice
-
Viktoria Plzeň II
17:00
Písek
-
Dukla Praha II
czech-republic: 3. LIGA - MSFL
61
´
Hodonín
0 - 0
Viktoria Otrokovice
60
´
Uherský Brod
1 - 0
Zlín II
62
´
Blansko
0 - 2
Start Brno
HT
Frýdek-Místek
0 - 2
Karviná II
16:00
Hranice
-
Tatran Bohunice
czech-republic: 3. LIGA - CFL B
FT
Kolín
1 - 0
Jablonec II
64
´
Baník Souš
0 - 0
Mladá Boleslav II
19
´
Slovan Velvary
0 - 0
Teplice II
15:30
Sokol Živanice
-
Hradec Králové II
17:00
Ústí nad Labem
-
Chlumec nad Cidlinou
denmark: DBU POKALEN
15:30
FC Nordsjaelland
-
Aarhus
18:00
Silkeborg
-
FC Fredericia
denmark: KVINDELIGA
14:00
Køge
-
KoldingQ
ecuador: LIGA PRO
FT
LDU de Quito
5 - 0
Imbabura
england: CHAMPIONSHIP
FT
Bristol City
1 - 0
Leicester
FT
Millwall
1 - 1
West Brom
20
´
Cardiff
0 - 1
Sunderland
20
´
Huddersfield
0 - 1
Coventry
18
´
Hull City
0 - 0
Stoke City
19
´
Norwich
0 - 1
Plymouth
18
´
Preston
0 - 0
Rotherham
19
´
QPR
0 - 0
Birmingham
20
´
Sheffield Wednesday
0 - 0
Swansea
20
´
Southampton
1 - 0
Middlesbrough
17:30
Blackburn
-
Ipswich
20:00
Watford
-
Leeds
england: LEAGUE ONE
17
´
Barnsley
0 - 1
Cambridge United
19
´
Derby
0 - 0
Blackpool
20
´
Exeter City
1 - 0
Charlton
20
´
Fleetwood Town
0 - 0
Cheltenham
19
´
Lincoln
0 - 0
Leyton Orient
21
´
Peterborough
0 - 0
Carlisle
19
´
Port Vale
0 - 0
Bristol Rovers
18
´
Reading
0 - 0
Northampton
20
´
Shrewsbury
0 - 0
Oxford United
18
´
Stevenage
0 - 0
Bolton
18
´
Wigan
0 - 0
Burton Albion
19
´
Wycombe
1 - 1
Portsmouth
england: LEAGUE TWO
17
´
AFC Wimbledon
0 - 1
Harrogate Town
18
´
Accrington ST
0 - 0
Morecambe
19
´
Barrow
1 - 0
Grimsby
18
´
Bradford
0 - 0
Tranmere
20
´
Colchester
0 - 0
Newport County
19
´
Crawley Town
0 - 0
Doncaster
19
´
Forest Green
0 - 1
Stockport County
18
´
Gillingham
0 - 0
Crewe
19
´
Milton Keynes Dons
0 - 0
Walsall
19
´
Salford City
0 - 0
Sutton Utd
19
´
Swindon Town
1 - 0
Notts County
20
´
Wrexham
0 - 0
Mansfield Town
england: NATIONAL LEAGUE
19
´
Boreham Wood
0 - 1
Dagenham & Redbridge
19
´
Dorking Wanderers
0 - 1
Bromley
20
´
Ebbsfleet United
0 - 0
Southend
17
´
Gateshead
0 - 0
Rochdale
19
´
Hartlepool
0 - 0
FC Halifax Town
19
´
Kidderminster Harriers
0 - 0
Altrincham
18
´
Maidenhead
2 - 0
Aldershot Town
18
´
Oldham
0 - 1
AFC Fylde
20
´
Oxford City
0 - 0
Wealdstone
19
´
Solihull Moors
1 - 0
Barnet
20
´
Woking
0 - 0
Eastleigh
19
´
York
0 - 1
Chesterfield
england: NATIONAL LEAGUE - NORTH
FT
Gloucester City
1 - 1
Brackley Town
19
´
Alfreton Town
0 - 0
Rushall Olympic
PST
Banbury United
-
Hereford
18
´
Blyth Spartans
0 - 0
Curzon Ashton
19
´
Boston United
0 - 0
Peterborough Sports
17
´
Buxton
1 - 1
Chester
17
´
Darlington 1883
0 - 0
Chorley
20
´
Farsley Celtic FC
0 - 0
Southport
17
´
Scarborough Athletic
0 - 1
Warrington Town
19
´
Scunthorpe
0 - 0
Kings Lynn Town
19
´
South Shields
0 - 0
Spennymoor Town
17
´
Tamworth
0 - 0
Bishops Stortford
england: NATIONAL LEAGUE - SOUTH
21
´
Bath City
0 - 0
Weymouth
18
´
Chelmsford City
0 - 0
Dartford
19
´
Eastbourne Borough
0 - 1
Maidstone Utd
PST
Farnborough
-
Chippenham Town
17
´
Hampton & Richmond
0 - 0
Tonbridge Angels
19
´
Havant & Wville
0 - 1
Worthing
20
´
Hemel Hempstead Town
2 - 0
Aveley
20
´
St Albans City
0 - 0
Braintree
19
´
Welling United
0 - 0
Dover
18
´
Weston-super-Mare
1 - 0
Taunton Town
18
´
Yeovil Town
0 - 0
Torquay
17:00
Truro City
-
Slough Town
england: NON LEAGUE PREMIER - ISTHMIAN
20
´
Cray Wanderers
0 - 0
Chatham Town
18
´
Folkestone Invicta
1 - 1
Lewes
19
´
Haringey Borough
0 - 1
Hastings United
19:45
Concord Rangers
-
Carshalton Athletic
england: NON LEAGUE PREMIER - NORTHERN
19
´
Ashton United
0 - 0
Whitby Town
england: NON LEAGUE PREMIER - SOUTHERN SOUTH
16
´
Poole Town
0 - 0
AFC Totton
18
´
Basingstoke Town
0 - 0
Gosport Borough
17
´
Chesham United
0 - 0
Hayes & Yeading United
18
´
Hungerford Town
1 - 0
Bracknell Town
england: NON LEAGUE PREMIER - SOUTHERN CENTRAL
18
´
AFC Telford United
0 - 0
Redditch United
16
´
Hitchin Town
0 - 0
Needham Market
estonia: MEISTRILIIGA
FT
Kuressaare
3 - 0
Tallinna Kalev
finland: SUOMEN CUP
13:00
FC RP
-
MaPS
france: LIGUE 1
20:00
Lille
-
Lens
france: NATIONAL 1
18:30
Dijon
-
Nimes
18:30
Chateauroux
-
Martigues
18:30
Le Mans
-
Epinal
18:30
Marignane
-
Versailles
18:30
Cholet
-
RED Star FC 93
georgia: EROVNULI LIGA 2
20
´
Lokomotivi Tbilisi
0 - 0
Shturmi
georgia: EROVNULI LIGA
19
´
Dila
0 - 1
Saburtalo
16:00
Kolkheti Poti
-
Telavi
17:00
Dinamo Batumi
-
Torpedo Kutaisi
germany: REGIONALLIGA - NORDOST
FT
Hertha BSC II
1 - 1
Lokomotive Leipzig
ghana: CUP
15:00
Nsoatreman
-
Karela
PST
Dreams
-
Soccer Intellectuals
hungary: NB I
19:00
Puskas Academy
-
Videoton FC
indonesia: LIGA 1
90
´
PSM Makassar
1 - 1
Pusamania Borneo
90
´
Barito Putera
0 - 0
PSIS Semarang
90
´
Persepam Madura Utd
0 - 0
PSS Sleman
ireland: PREMIER DIVISION
19:45
Derry City
-
Galway United
19:45
Drogheda United
-
St Patricks Athl.
19:45
Shelbourne
-
Dundalk
19:45
Waterford
-
Sligo Rovers
19:45
Shamrock Rovers
-
Bohemians
ireland: FIRST DIVISION
19:45
Bray Wanderers
-
Cobh Ramblers
19:45
Cork City
-
Athlone Town
19:45
Kerry
-
Wexford
19:45
Longford Town
-
UCD
19:45
Treaty United
-
Finn Harps
israel: LIGA LEUMIT
FT
Hapoel Ramat Gan
0 - 0
Ironi Tiberias
FT
Ironi Kiryat Shmona
0 - 2
Hapoel Umm al-Fahm
FT
Hapoel Kfar Saba
2 - 2
Sektzia Nes Tziona
FT
Hapoel Nazareth Illit
2 - 2
Bnei Yehuda
FT
Hapoel Afula
3 - 1
Hapoel Rishon LeZion
japan: J1 LEAGUE
FT
Tokyo Verdy
2 - 2
Kyoto Sanga
jordan: LEAGUE
19:30
Al Salt
-
Sahab
kuwait: PREMIER LEAGUE
18:30
Al Fahaheel
-
Al Qadsia
kyrgyzstan: PREMIER LEAGUE
FT
OshMU Aldier
1 - 0
Kara-Balta
FT
Abdish-Ata
2 - 1
Alay
latvia: VIRSLIGA
64
´
FS Jelgava
0 - 1
Metta / LU
lebanon: PREMIER LEAGUE
FT
Tadamon Sour
3 - 0
Tripoli SC
lithuania: 1 LYGA
16:00
FA Šiauliai II
-
Neptūną Klaipėda
16:00
Kauno Žalgiris II
-
Nevėžis
16:00
Panevėžys II
-
Be1 NFA
lithuania: A LYGA
17:00
Banga
-
Džiugas Telšiai
macao: PRIMEIRA DIVISãO
11:00
Jia Hua
-
Universidade de Macau
13:00
Tak Chun Ka I
-
Hang Sai
mauritania: PREMIER LEAGUE
00:30
Concorde
-
Chemal
22:30
Tevragh-Zeïne
-
Inter Nouakchott
mexico: U23 LEAGUE
16
´
Club America U23
0 - 0
Atlético San Luis U23
16:00
Mazatlan FC U23
-
Club Tijuana U23
mexico: LIGA DE EXPANSIóN MX
FT
Monarcas
3 - 4
Venados FC
FT
Dorados
0 - 3
Atlante FC
mexico: LIGA PREMIER SERIE A
16:00
Correcaminos UAT II
-
Atlético Saltillo
mexico: LIGA PREMIER SERIE B
18:00
Deportivo Dongu
-
Caja Oblatos CFD
22:00
Chilangos
-
Aguacateros CDU
23:00
Poza Rica
-
Deportivo Ayense
moldova: SUPER LIGA
FT
Spartanii Selemet
2 - 4
Saxan
mongolia: PREMIER LEAGUE
FT
Bavarians
2 - 4
Khovd
morocco: CUP
22:00
Olympique Khouribga
-
Difaa EL Jadida
22:00
Chabab Mohammédia
-
Youssoufia Berrechid
netherlands: EERSTE DIVISIE
19:00
ADO Den Haag
-
Groningen
19:00
Den Bosch
-
Dordrecht
19:00
Helmond Sport
-
Willem II
19:00
Telstar
-
Jong Utrecht
19:00
Emmen
-
Jong Ajax
19:00
De Graafschap
-
Jong AZ
19:00
NAC Breda
-
MVV
19:00
FC Eindhoven
-
Cambuur
19:00
VVV Venlo
-
FC OSS
new-zealand: NATIONAL LEAGUE - CENTRAL
06:00
North Wellington
-
Waterside Karori
new-zealand: NATIONAL LEAGUE - NORTHERN
02:00
Bay Olympic
-
East Coast Bays
02:00
Tauranga City United
-
Auckland United
02:00
Birkenhead United
-
West Coast Rangers
02:00
Manurewa
-
Western Springs
02:00
Auckland City
-
Eastern Suburbs
new-zealand: NATIONAL LEAGUE - SOUTHERN
01:00
Twenty 11
-
Nelson Suburbs
01:45
Coastal Spirit
-
Selwyn United
northern-ireland: IRISH CUP
19:45
Glentoran
-
Linfield
peru: PRIMERA DIVISIóN
FT
Alianza Lima
3 - 0
Cultural Santa Rosa
poland: III LIGA - GROUP 1
11:00
Jagiellonia II
-
Unia Skierniewice
18:26
Broń Radom
-
Lechia T. Mazowiecki
poland: III LIGA - GROUP 2
11:00
Pogoń Szczecin II
-
Stargard Szczeciński
13:00
Solec K.
-
Świt Skolwin
14:30
Luzino
-
Noteć Czarnków
poland: III LIGA - GROUP 3
12:00
Górnik Zabrze II
-
Kluczbork
15:00
Warta Gorzów
-
Gwarek Tarnowskie Góry
poland: III LIGA - GROUP 4
14:30
KSZO 1929
-
Sokół Sieniawa
portugal: JúNIORES U19
FT
SC Farense U19
1 - 3
Vitoria Guimaraes U19
portugal: CAMPEONATO DE PORTUGAL PRIO - GROUP A
17
´
Montalegre
0 - 0
Os Limianos
portugal: PRIMEIRA LIGA
15:30
GIL Vicente
-
Famalicao
18:00
Benfica
-
Chaves
20:30
Estrela
-
Sporting CP
portugal: SEGUNDA LIGA
FT
CF Os Belenenses
3 - 1
Feirense
56
´
Pacos Ferreira
2 - 0
Oliveirense
15:30
Tondela
-
Vilaverdense
qatar: STARS LEAGUE
18:30
Al Shamal
-
Al Ahli Doha
18:30
UMM Salal
-
Muaither SC
romania: LIGA I
15:30
FC Voluntari
-
AFC Hermannstadt
18:30
Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
-
CFR 1907 Cluj
russia: PREMIER LEAGUE
16:30
Dinamo Moscow
-
FC Rostov
rwanda: NATIONAL SOCCER LEAGUE
13:00
Gasogi United
-
Etoile de lEst
FT
Amagaju
1 - 0
Marines
16:00
Gorilla
-
Police
saudi-arabia: PRO LEAGUE
19:00
Al-Ittihad FC
-
Al-Fayha
19:00
Al Taawon
-
Al-Hazm
19:00
Al Akhdoud
-
Al-Raed
19:00
Al-Ettifaq
-
Al-Ahli Jeddah
19:00
Damac
-
Al Khaleej Saihat
saudi-arabia: DIVISION 1
18:30
Al-Adalah
-
Al Taraji
18:45
Al Qaisoma
-
Al Safa
18:45
Al-Faisaly FC
-
Al Kholood
19:00
Al Jabalain
-
Ohod
19:00
Al Arabi SC
-
Al-Qadisiyah FC
scotland: CHAMPIONSHIP
19:45
Ayr Utd
-
Airdrie United
serbia: SUPER LIGA
FT
Cukaricki
2 - 0
Novi Pazar
16
´
Radnik Surdulica
0 - 1
Vojvodina
17:00
IMT Novi Beograd
-
Železničar Pančevo
17:00
TSC Backa Topola
-
FK Vozdovac
serbia: PRVA LIGA
60
´
Radnički Novi Beograd
0 - 1
Sloboda Uzice
62
´
Jedinstvo Ub
2 - 0
Metalac GM
18:00
Dubočica
-
Macva
slovakia: SUPER LIGA
16:30
Ružomberok
-
Dunajska Streda
slovakia: 2. LIGA
FT
Slovan Bratislava II
0 - 0
Tatran Prešov
FT
Slavoj Trebišov
1 - 2
Petržalka
65
´
Púchov
0 - 0
Dolný Kubín
16:00
Pohronie
-
Komárno
slovakia: 3. LIGA - WEST
11:00
Rača
-
Podkonice
14:00
Lokomotíva Zvolen
-
Nové Mesto nad Váhom
14:00
Malacky
-
Sereď
slovenia: 1. SNL
63
´
Rogaška
1 - 0
Bravo
16:30
Maribor
-
Radomlje
19:15
NK Domzale
-
Mura
slovenia: 2. SNL
61
´
Ilirija
0 - 1
Triglav
HT
Dekani
0 - 1
Tabor Sežana
17:30
Krka
-
Fužinar
17:30
Rudar
-
Tolmin
spain: LA LIGA
20:00
Cadiz
-
Granada CF
spain: SEGUNDA DIVISIóN
19:30
Burgos
-
Espanyol
sweden: DIVISION 2 - NORRA GöTALAND
13:00
Ahlafors
-
Vänersborgs FK
13:00
Herrestads
-
Kumla
13:00
Forward
-
Grebbestad
13:00
Gauthiod
-
Lidköping
13:00
Säffle SK
-
Stenungsund
15:00
Kongahälla
-
Motala
sweden: DIVISION 2 - NORRA SVEALAND
12:00
Viggbyholms IK
-
IFK Österåker
13:00
Enköping
-
Gute
sweden: DIVISION 2 - NORRLAND
14:00
Team Thoren
-
IFK Luleå
sweden: DIVISION 2 - SöDRA SVEALAND
12:00
Enskede
-
Nyköping
12:00
Smedby
-
Sylvia
sweden: DIVISION 2 - VäSTRA GöTALAND
13:00
Laholm
-
Öckerö
13:00
Astrio
-
Tord
15:00
Hittarp
-
Bergdalens
18:00
Varbergs GIF
-
Sävedalen
sweden: DIVISION 2 - ÖSTRA GöTALAND
12:00
Karlshamn
-
IFK Hässleholm
12:00
Österlen
-
Nosaby
14:00
Kristianstad
-
Simrishamn
switzerland: CHALLENGE LEAGUE
18:30
Neuchatel Xamax FC
-
FC Schaffhausen
18:30
Stade Nyonnais
-
FC Sion
19:15
Bellinzona
-
FC Aarau
turkmenistan: ÝOKARY LIGA
10:00
Merw
-
Köpetdag Aşgabat
11:00
Şagadam
-
Aşgabat
usa: USL CHAMPIONSHIP
23:00
North Carolina
-
Hartford Athletic
usa: USL LEAGUE ONE
23:00
Lexington
-
Greenville Triumph
usa: MLS NEXT PRO
FT
Houston Dynamo FC II
0 - 1
Austin II
uganda: PREMIER LEAGUE
13:00
SC Villa
-
Mbarara City
FT
Wakiso Giants
1 - 0
NEC
FT
Kitara
0 - 0
BUL
16:00
URA
-
Vipers
ukraine: U19 LEAGUE
FT
Zhytomyr U19
3 - 1
Chornomorets U19
FT
Veres Rivne U19
0 - 1
Kryvbas 2020 U19
FT
Minaj U19
2 - 3
Oleksandria U19
FT
Obolon Kyiv U19
2 - 1
Shakhtar Donetsk U19
ukraine: PERSHA LIGA
FT
Yarud Mariupol
1 - 1
Prykarpattia
FT
Podillya Khmelnytskyi
3 - 1
Kremin
FT
Karpaty
1 - 0
Viktoriya Mykolaivka
FT
Livyi Bereh
3 - 0
Ahrobiznes Volochysk
united-arab-emirates: PRO LEAGUE
18:00
Al Wahda FC
-
Shabab Al Ahli Dubai
18:00
Al-Ittihad Kalba
-
Ajman
uruguay: PRIMERA DIVISIóN - APERTURA
15:30
Cerro Largo
-
Racing Montevideo
19:00
Penarol
-
Club Nacional
uzbekistan: PRO LEAGUE A
FT
Olimpik-Mobiuz
0 - 0
Mashal
uzbekistan: SUPER LEAGUE
60
´
Olmaliq
0 - 0
Bunyodkor
HT
Qizilqum
0 - 0
Lokomotiv
venezuela: PRIMERA DIVISIóN
20:00
Zamora FC
-
Angostura FC
venezuela: SEGUNDA DIVISIóN
23:00
Fundacion AIFI
-
Marítimo
wales: PREMIER LEAGUE
FT
GAP Connah S Quay FC
0 - 0
Newtown AFC
FT
Barry Town
0 - 0
Penybont
FT
Colwyn Bay
1 - 2
Aberystwyth Town
FT
Pontypridd Town
0 - 1
Haverfordwest County AFC
world: CAF CHAMPIONS LEAGUE
18:00
Simba
-
Al Ahly
world: FRIENDLIES CLUBS
TBD
Flekkerøy
-
jerv
FT
HJK helsinki
1 - 1
PK-35
FT
EIF
2 - 2
KäPa
11:00
PEPO
-
JIPPO
12:00
vaasa PS
-
FF Jaro
CANC
Ilves Tampere
-
FC Lahti
13:00
FC Lahti
-
IF Gnistan
HT
Klubi-04
1 - 0
SalPa
18
´
IFK Mariehamn
0 - 0
Kooteepee
19
´
Ilves Tampere
0 - 0
AC oulu
zimbabwe: PREMIER SOCCER LEAGUE
FT
Highlanders
1 - 0
Simba Bhora
FT
Hwange
0 - 2
Bulawayo Chiefs
FT
Yadah
0 - 0
Dynamos
Advertising