HOME
PREDICTIONS
ACCAS
LIVESCORES
CONTACT
Live Scores
Live (145)
argentina: LIGA PROFESIONAL ARGENTINA
19:00
Independ. Rivadavia
-
Independiente
21:00
San Lorenzo
-
Newells Old Boys
23:00
Rosario Central
-
Huracan
argentina: PRIMERA NACIONAL
FT
Temperley
0 - 0
San Telmo
19:00
Tristan Suarez
-
Club Atlético Güemes
19:00
Arsenal Sarandi
-
Quilmes
19:00
Chacarita Juniors
-
CA Estudiantes
19:00
Aldosivi
-
Colon Santa Fe
19:00
Nueva Chicago
-
Deportivo Madryn
19:00
Brown DE Adrogue
-
Chaco For Ever
20:00
Atletico Mitre
-
Almirante Brown
23:10
Deportivo Moron
-
Atletico DE Rafaela
argentina: PRIMERA B METROPOLITANA
10
´
Dock Sud
0 - 0
Excursionistas
19:00
Argentino Quilmes
-
Villa Dalmine
19:00
Flandria
-
Sacachispas
19:00
Villa San Carlos
-
Deportivo Merlo
19:00
Sportivo Italiano
-
Deportivo Laferrere
19:00
Deportivo Armenio
-
Fénix
19:00
UAI Urquiza
-
San Martín Burzaco
21:00
Colegiales
-
Acassuso
australia: TASMANIA NORTHERN CHAMPIONSHIP
FT
Launceston U21
2 - 1
Riverside Olympic U21
FT
Ulverstone
1 - 6
Somerset
FT
Launceston United U21
0 - 9
Northern Rangers
07:45
Burnie Utd.
-
Devonport U21
australia: CAPITAL TERRITORY NPL 2
FT
Woden Vellet
0 - 4
Queanbeyan City
FT
Wagga City Wanderers
2 - 5
Belconnen United
PST
Canberra White Eagles
-
Canberra Juventus
FT
Brindabella
0 - 4
ANU
australia: WESTERN AUSTRALIA STATE LEAGUE 1
FT
Subiaco
0 - 0
Murdoch Melville
FT
ECU Joondalup
2 - 3
Mandurah City
FT
Gosnells City
2 - 0
Cockburn City
FT
Rockingham City
0 - 3
Sorrento
FT
Kingsley Westside
0 - 3
UWA Nedlands
FT
Dianella White Eagle
5 - 5
Gwelup Croatia
australia: CAPITAL TERRITORY NPL
FT
Canberra Olympic
0 - 1
Yoogali CT
FT
Monaro Panthers
2 - 3
OConnor Knights
australia: NEW SOUTH WALES NPL
FT
NWS Spirit
1 - 2
Sydney Olympic
FT
Marconi Stallions
2 - 1
Sydney United
FT
Hills Brumbies
2 - 3
St. George Saints
australia: SOUTH AUSTRALIA NPL
FT
South Adelaide Panthers
1 - 3
MetroStars
FT
Adelaide Raiders
0 - 1
Campbelltown City
FT
Adelaide Comets
4 - 2
Adelaide United II
FT
White City Woodville
3 - 1
Modbury Jets
FT
Adelaide City
4 - 0
Croydon Kings
FT
Adelaide Olympic
2 - 1
Para Hills Knights
australia: VICTORIA NPL
FT
Green Gully
1 - 6
Avondale
FT
Oakleigh Cannons
3 - 1
Melbourne Knights
FT
Altona Magic
6 - 3
Moreland City
australia: WESTERN AUSTRALIA NPL
FT
Perth RedStar
0 - 3
Stirling Lions
FT
Balcatta
1 - 1
Floreat Athena
FT
Perth Glory II
0 - 1
Fremantle City
FT
Armadale
4 - 1
Inglewood United
FT
Bayswater City
1 - 2
Western Knights
australia: NORTHERN NSW NPL
FT
Edgeworth Eagles
4 - 0
Lake Macquarie
PST
New Lambton
-
Hamilton Olympic
FT
Cooks Hill United
5 - 0
Maitland
FT
Valentine
3 - 1
Lambton Jaffas
australia: QUEENSLAND NPL
FT
Brisbane Roar II
0 - 1
Gold Coast Knights
FT
Peninsula Power
3 - 1
Olympic
australia: TASMANIA NPL
FT
Clarence Zebras
0 - 6
Devonport City
FT
Launceston United
0 - 7
Glenorchy Knights
FT
Kingborough Lions
1 - 4
South Hobart
austria: CUP
16:00
Austria Salzburg
-
SVG Reichenau
16:30
Wohnbau Dietach
-
WSPG Wels
16:30
Fach-Donaufeld
-
SCR Altach
17:00
ASK Klagenfurt
-
Union Mauer
17:00
Hohenems
-
Oedt
17:00
Schwaz
-
Schwarz-Weiß Bregenz
17:00
Wildon
-
FC BW Linz
17:15
Krems
-
Sturm Graz
17:30
Donau
-
Voitsberg
18:00
St. Anna
-
Admira Wacker
18:00
Leobendorf
-
SKN ST. Polten
18:30
Siegendorf
-
Floridsdorfer AC
belarus: 1. DIVISION
FT
Molodechno-DYuSSh 4
3 - 3
FC Energetik-Bgu Minsk
PST
Shakhtyor Petrikov
-
MKK-Dnepr
PST
Lokomotiv Gomel
-
Volna
PST
Lida
-
Belshina
50
´
Orsha
1 - 0
Bumprom
10
´
Slonim
0 - 0
ABFF U17
16:00
Ostrovets FC
-
Baranovichi
belarus: COPPA
16:00
Volna
-
FC Slutsk
18:00
Slavia Mozyr
-
MKK-Dnepr
belgium: JUPILER PRO LEAGUE
12
´
Dender
0 - 0
Union St. Gilloise
17:15
Beerschot Wilrijk
-
OH Leuven
19:45
Anderlecht
-
St. Truiden
belgium: CUP
17:00
Brasschaat
-
Punt-Larum
17:00
Corbion
-
Longlier
17:30
Destelbergen
-
DT Borsbeke
17:30
Sassport Boezinge
-
Sparta Heestert
18:00
Linkhout
-
Weerstand Koersel
18:00
Weerstand Koersel II
-
Veldwezelt
18:00
Waterloo
-
US dOphain
18:00
Unico Tongeren
-
Racing Peer
18:30
Antonia
-
Witgoor Sport
18:30
Huldenberg
-
Wolvertem Merchtem
18:30
KFC Eksel
-
Turkse Rangers
19:00
Mol
-
Sporting Tisselt
19:00
Chevetogne
-
Evelette-Jallet
19:00
Standard Bouillon
-
Aye
19:00
Nassogne
-
Chaumont
bolivia: PRIMERA DIVISIóN
FT
Blooming
2 - 1
Independiente Petrolero
20:00
Santa Cruz
-
Oriente Petrolero
22:30
The Strongest
-
Aurora
brazil: COPA ESPíRITO SANTO
PST
Real Noroeste
-
Linhares
19:00
Vitória ES
-
Porto Vitória
brazil: PAULISTA SéRIE B
51
´
Mauaense
0 - 0
Sao Carlos
19:00
Tanabi
-
Maua
19:00
Flamengo SP
-
Tupa
19:00
Colorado Caieiras
-
AEA
19:00
Manthiqueira
-
Paulista
20:00
Inter de Bebedouro
-
ECUS
brazil: PARAENSE B2
13:30
Pedreira
-
Fonte Nova
brazil: PERNAMBUCANO - 2
19:00
Íbis
-
Vera Cruz
19:00
Acadêmica Vitória
-
Centro Limoeirense
20:00
Ipojuca
-
Cabense
brazil: MINEIRO - 2
19:00
Aymorés
-
Betim
brazil: SERIE A
23:00
Palmeiras
-
Vitoria
23:00
Juventude
-
Criciuma
brazil: SERIE B
FT
Ituano
0 - 0
Vila Nova
21:00
Mirassol
-
Operario-PR
21:00
Coritiba
-
Chapecoense-sc
22:00
Sport Recife
-
Ponte Preta
brazil: COPA PAULISTA
FT
Barretos
1 - 2
Francana
55
´
EC São Bernardo
1 - 0
USAC
19:00
Monte Azul
-
Botafogo SP B
19:00
Taquaritinga
-
Grêmio Sãocarlense
19:00
Rio Claro
-
XV de Piracicaba
19:00
Rio Branco SP
-
Capivariano
19:00
Sao Bento
-
RB Bragantino B
19:00
Oeste
-
Portuguesa
brazil: SERIE C
21:00
Sampaio Correa
-
Nautico Recife
21:00
Figueirense
-
remo
23:30
Tombense
-
Athletic Club
23:30
Ferroviario
-
CSA
brazil: SERIE D
19:00
Jacuipense
-
Iguatu
20:00
Tocantinópolis
-
Manauara
20:00
Real Noroeste
-
Brasiliense
20:00
Novo Hamburgo
-
Maringá
21:00
Princesa Solimões
-
Altos
22:00
Manaus FC
-
Maranhão
22:00
America-RN
-
Retrô
22:00
Mixto
-
Portuguesa RJ
22:00
Água Santa
-
Brasil DE Pelotas
22:30
Avenida
-
Inter De Limeira
bulgaria: FIRST LEAGUE
17:00
CSKA Sofia
-
Hebar 1918
19:15
Slavia Sofia
-
Ludogorets
bulgaria: SECOND LEAGUE
16:30
Sportist Svoge
-
Fratria
18:00
Pirin Blagoevgrad
-
Strumska Slava
18:00
Etar Veliko Tarnovo
-
FK Minyor Pernik
18:00
Dunav Ruse
-
Nesebar
18:00
Litex
-
Spartak Pleven
canada: CANADIAN SOCCER LEAGUE
17:00
Future Stars
-
Unity ON
19:00
SC Scarborough
-
Serbian White Eagles
21:00
Toronto Falcons
-
Hamilton City
canada: CANADIAN PREMIER LEAGUE
FT
York United
4 - 1
Atlético Ottawa
FT
Vancouver FC
0 - 1
Cavalry FC
chile: PRIMERA DIVISIóN
FT
Everton de Vina
1 - 1
Deportes Iquique
17:30
Deportes Copiapo
-
Coquimbo Unido
20:00
Union Espanola
-
Cobresal
22:30
Colo Colo
-
OHiggins
chile: PRIMERA B
FT
Rangers de Talca
2 - 0
Deportes Limache
17:30
Union San Felipe
-
San Luis
20:00
Barnechea
-
Recoleta
20:00
Deportes Santa Cruz
-
Curico Unido
22:30
Deportes Temuco
-
Magallanes
chile: SEGUNDA DIVISIóN
17:00
Deportes Rengo
-
Trasandino
20:00
Provincial Osorno
-
General Velásquez
22:30
Concón National
-
Concepción
china: SUPER LEAGUE
FT
Changchun Yatai
1 - 0
Shijiazhuang Y. J.
FT
Tianjin Teda
2 - 1
Qingdao Youth Island
china: LEAGUE TWO
FT
Hunan Billows FC
0 - 3
Shenzhen Juniors
FT
Shangyu Pterosaur
1 - 1
Guangxi Lanhang
FT
Guangxi Hengchen
1 - 0
Yichun Grand Tiger
FT
Guangzhou E-Power
8 - 1
Quanzhou Yassin
FT
Hainan Star
1 - 1
Shanghai Port II
colombia: PRIMERA A
22:00
Once Caldas
-
Atletico Nacional
colombia: PRIMERA B
FT
Real Cartagena
1 - 0
Huila
21:00
Orsomarso
-
Internacional Palmira
21:30
Quindio
-
Tigres FC
23:00
Barranquilla
-
Cucuta
costa-rica: PRIMERA DIVISIóN
22:00
AD Guanacasteca
-
CS Herediano
czech-republic: CZECH LIGA
79
´
Dukla Praha
1 - 0
Bohemians 1905
16:00
Teplice
-
Sparta Praha
16:00
Pardubice
-
Karviná
19:00
Slavia Praha
-
České Budějovice
czech-republic: FNL
FT
Sigma Olomouc II
0 - 0
Prostějov
czech-republic: CUP
FT
Kuřim
4 - 1
Vrchovina
FT
Skaštice
0 - 4
Český Brod
15:30
Břidličná
-
Jiskra Rýmařov
16:00
Nový Jičín
-
Vratimov
16:30
Havlíčkův Brod
-
Slovan Rosice
16:30
MILO Olomouc
-
Start Brno
16:30
Bzenec
-
Sokol Lanžhot
16:30
Sokol Čechovice
-
HFK Olomouc
17:00
Žďár nad Sázavou
-
Blansko
denmark: SUPERLIGA
12
´
FC Nordsjaelland
0 - 0
FC Midtjylland
denmark: 1. DIVISION
FT
Roskilde
1 - 2
B 93
FT
FC Fredericia
4 - 2
Vendsyssel FF
dominican-republic: LIGA MAYOR
23:00
Moca
-
Atlántico
23:00
Atlético Pantoja
-
Universidad O&M
ecuador: COPA ECUADOR
22:30
Santa Elena Sumpa
-
Imbabura
el-salvador: PRIMERA DIVISION
22:30
Firpo
-
Platense
estonia: ESILIIGA B
FT
Tartu Kalev
2 - 1
Pärnu
estonia: ESILIIGA A
FT
Laagri
5 - 1
JK Tabasalu
FT
Viimsi
1 - 1
FCI Levadia II
FT
Paide II
1 - 2
Tartu Welco
FT
Elva
1 - 3
Flora II
53
´
FC Tallinn
0 - 2
Tallinna Kalev II
estonia: MEISTRILIIGA
11
´
Kalju Nomme
1 - 0
Tammeka
estonia: CUP
15:00
Vastseliina
-
Tabasalu Ulasabat
finland: YKKöSLIIGA
56
´
SalPa
0 - 1
PK-35
55
´
JIPPO
0 - 0
Turku PS
55
´
MP
0 - 1
SJK Akatemia
57
´
KäPa
0 - 4
Kooteepee
50
´
JäPS
2 - 1
FF Jaro
finland: VEIKKAUSLIIGA
12
´
HJK helsinki
0 - 0
AC oulu
13
´
SJK
1 - 0
FC Lahti
finland: YKKöNEN
52
´
Vaajakoski
1 - 0
Rops
16:00
PKKU
-
OLS
17:00
KuPS Akatemia
-
KPV-j
finland: KAKKONEN - LOHKO A
55
´
MyPa
3 - 1
JäPS II
48
´
Atlantis II
0 - 0
GrIFK
54
´
NJS
2 - 1
Kiffen
53
´
PPJ
0 - 0
PEPO
16:00
Reipas
-
Futura
finland: KAKKONEN - LOHKO B
57
´
HJS Akatemia
1 - 0
EBK
54
´
SexyPöxyt
0 - 1
Ilves II
52
´
I-Kissat
3 - 1
VJS
finland: KAKKONEN - LOHKO C
53
´
JBK
2 - 1
GBK
15:00
JPS
-
Kraft
germany: REGIONALLIGA - BAYERN
FT
Vilzing
3 - 1
Türkgücü-Ataspor
germany: REGIONALLIGA - NORD
FT
SV Meppen
1 - 1
Weiche Flensburg
15:00
SSV Jeddeloh
-
St. Pauli II
germany: REGIONALLIGA - NORDOST
FT
Hertha Zehlendorf
5 - 0
FSV Zwickau
FT
BSG Chemie Leipzig
1 - 1
SV Babelsberg 03
FT
Rot-weiss Erfurt
2 - 0
Eilenburg
germany: REGIONALLIGA - SUDWEST
FT
Freiburg II
2 - 2
Kickers Offenbach
FT
Stuttgarter Kickers
2 - 1
Eintracht Frankfurt II
FT
Barockstadt Fulda-Lehn.
1 - 1
FC 08 Villingen
FT
Bahlinger SC
0 - 1
FC Gießen
FT
Hoffenheim II
2 - 2
FC Astoria Walldorf
FT
SGV Freiberg
2 - 2
Göppinger SV
FT
FSV Frankfurt
1 - 1
TSV Steinbach
germany: REGIONALLIGA - WEST
FT
KFC Uerdingen 05
0 - 2
Sportfreunde Lotte
FT
Fortuna Koln
2 - 0
SV Rodinghausen
FT
Fortuna Düsseldorf II
1 - 0
FC Bocholt
FT
Paderborn II
1 - 1
Düren Merzenich
FT
Eintracht Hohkeppel
1 - 2
Köln II
FT
Rot-weiss Oberhausen
2 - 4
Borussia Mgladbach II
FT
Türkspor Dortmund
1 - 1
Wuppertaler SV
FT
Wiedenbrück
0 - 2
Schalke 04 II
germany: OBERLIGA - BAYERN NORD
FT
Eichstätt
3 - 2
Karlburg
52
´
ASV Neumarkt
0 - 1
ATSV Erlangen
49
´
Fortuna Regensburg
0 - 1
Abtswind
55
´
Gebenbach
2 - 1
Würzburger FV
17:00
Eintracht Münchberg
-
Bayern Hof
germany: OBERLIGA - BAYERN SüD
FT
Deisenhofen
0 - 3
Türkspor Augsburg
6
´
Schalding-Heining
0 - 0
Sonthofen
16:00
Nordlingen
-
Unterhaching II
honduras: LIGA NACIONAL
FT
CD Motagua
4 - 2
Lobos Upnfm
22:00
CD Marathon
-
Victoria
iceland: ÚRVALSDEILD
PST
Vestri
-
FH hafnarfjordur
iceland: 1. DEILD
16:00
Thor Akureyri
-
IBV Vestmannaeyjar
iceland: 2. DEILD
51
´
Fjardabyggd / Leiknir
0 - 1
Selfoss
12
´
Ægir
1 - 0
Haukar
17:00
Völsungur
-
Reynir
18:00
Kormákur / Hvöt
-
KF
ireland: PREMIER DIVISION
19:45
Sligo Rovers
-
Galway United
ireland: FIRST DIVISION
19:30
Longford Town
-
UCD
japan: J3 LEAGUE
FT
YSCC
1 - 1
Vanraure Hachinohe
FT
Sagamihara
0 - 1
Kanazawa
FT
Kataller Toyama
2 - 0
Parceiro Nagano
FT
Osaka
1 - 3
Kamatamare Sanuki
FT
Nara Club
2 - 3
Azul Claro Numazu
FT
Matsumoto Yamaga
1 - 1
Fukushima United
FT
Imabari
2 - 1
Grulla Morioka
FT
Tegevajaro Miyazaki
0 - 2
Omiya Ardija
FT
FC Ryukyu
0 - 1
Kitakyushu
kazakhstan: PREMIER LEAGUE
52
´
Shakhter Karagandy
0 - 2
Kairat Almaty
16:00
Yelimay Semey
-
Zhenys
kyrgyzstan: PREMIER LEAGUE
TBD
Muras United
-
Abdish-Ata
latvia: 1. LIGA
14
´
Ogre United
0 - 1
Super Nova
17:00
Mārupe
-
Riga FC II
latvia: VIRSLIGA
49
´
Tukums
1 - 1
Rīgas FS
16:00
Grobiņa
-
Metta / LU
lithuania: 1 LYGA
FT
FK Trakai
4 - 0
Kauno Žalgiris II
16:00
Banga II
-
Atmosfera
lithuania: A LYGA
16:00
Džiugas Telšiai
-
Panevėžys
macao: PRIMEIRA DIVISãO
12:00
CPK
-
Benfica
14:00
Lun Lok
-
Cheng Fung
malawi: SUPER LEAGUE
13:30
Chitipa United
-
Kamuzu Barracks
13:30
Bangwe All Stars
-
Nyasa Big Bullets
13:30
Creck
-
Dedza Dynamos
83
´
Mighty Tigers
2 - 2
FOMO
malaysia: SUPER LEAGUE
90
´
Selangor
4 - 1
Penang
52
´
Kuala Lumpur FA
0 - 0
Pahang
mexico: LIGA DE EXPANSIóN MX
FT
Venados FC
1 - 1
Tepatitlán
FT
Leones Negros UDG
1 - 1
Tapatío
myanmar: NATIONAL LEAGUE
FT
Yangon United
1 - 0
Sagaing United
FT
I.S.P.E
1 - 0
Ayeyawady United
new-zealand: CHATHAM CUP
ABD
Hibiscus Coast
3 - 3
Coastal Spirit
FT
Wellington Olympic
4 - 0
Manurewa
FT
Otago University
1 - 5
Auckland City
new-zealand: NATIONAL LEAGUE - NORTHERN
04:00
Hamilton Wanderers
-
East Coast Bays
04:00
Tauranga City United
-
Western Springs
04:00
Auckland United
-
Melville United
norway: ELITESERIEN
11
´
KFUM Oslo
0 - 0
Bodo/Glimt
17:00
Fredrikstad
-
Rosenborg
norway: 1. DIVISION
12
´
Bryne
1 - 0
Sandnes ULF
11
´
Asane
0 - 0
Raufoss
12
´
Kongsvinger
0 - 0
Levanger
13
´
Sogndal
0 - 0
Start
12
´
Stabaek
1 - 0
Moss
12
´
Aalesund
0 - 0
Egersund
11
´
Mjondalen
0 - 0
Lyn
norway: 2. DIVISION - GROUP 2
FT
Grorud
3 - 4
Ull/Kisa
FT
Stjørdals-Blink
6 - 0
Strommen
52
´
Eidsvold
0 - 0
Skeid
11
´
Junkeren
0 - 0
Kjelsås
norway: 3. DIVISION - GIRONE 4
54
´
Byåsen
1 - 2
Lillestrøm II
55
´
Melhus
0 - 0
Surnadal
56
´
Tiller
1 - 0
Orkla
47
´
Trygg/Lade
0 - 1
Nardo
42
´
Verdal
2 - 1
Strømsgodset II
norway: 3. DIVISION - GIRONE 5
FT
Gjelleråsen
2 - 2
Skedsmo
FT
Hødd II
0 - 1
Kristiansund II
54
´
Funnefoss / Vormsund
0 - 1
IF Ready
53
´
Molde II
0 - 0
Lørenskog
55
´
Skjetten
0 - 0
Spjelkavik
norway: 3. DIVISION - GIRONE 6
55
´
Fyllingsdalen
0 - 3
Elverum
16:30
Ulfstind
-
Hønefoss
panama: LIGA PANAMEñA DE FúTBOL
FT
San Francisco FC
1 - 2
Independiente de La Chorrera
paraguay: DIVISION INTERMEDIA
12
´
Martin Ledesma
0 - 0
3 de Febrero
12
´
Pastoreo
0 - 0
Club Sp. San Lorenzo
paraguay: DIVISION PROFESIONAL - CLAUSURA
21:00
Sportivo Ameliano
-
Tacuary
23:30
Sportivo Luqueno
-
SOL DE America
peru: PRIMERA DIVISIóN
FT
Deportivo Garcilaso
2 - 0
Sport Boys
FT
Universitario
2 - 1
Alianza Lima
19:00
Sporting Cristal
-
Cienciano
21:15
ADT
-
Cultural Santa Rosa
poland: EKSTRAKLASA
68
´
Stal Mielec
0 - 1
GKS Katowice
16:30
Radomiak Radom
-
Jagiellonia
19:15
Widzew Łódź
-
Lech Poznan
poland: I LIGA
80
´
Chrobry Głogów
0 - 3
Nieciecza
16:00
Górnik Łęczna
-
Stal Rzeszów
18:35
Warta Poznań
-
Wisla Plock
poland: II LIGA - EAST
49
´
Rekord Bielsko-Biała
0 - 1
Zaglebie Sosnowiec
10
´
Zagłębie Lubin II
0 - 0
Wieczysta Kraków
16:00
Hutnik Kraków
-
Świt Skolwin
16:00
Olimpia Elbląg
-
Jastrzębie
romania: LIGA I
17:00
Politehnica Iasi
-
SCM Gloria Buzău
20:00
Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
-
Dinamo Bucuresti
russia: SECOND LEAGUE A - FALL SEASON SILVER
FT
Torpedo Miass
1 - 4
Khimik Dzerzhinsk
11
´
Volga Ulyanovsk
0 - 1
Dinamo Bryansk
8
´
Mashuk-KMV
0 - 0
Metallurg Lipetsk
9
´
Rodina Moskva II
1 - 0
Irtysh Omsk
17:00
Krasnodar 2
-
Murom
russia: PREMIER LEAGUE
FT
Nizhny Novgorod
0 - 3
CSKA Moscow
15:30
Dynamo
-
Lokomotiv
15:30
Rubin
-
Zenit
18:00
Fakel
-
Akron
russia: FIRST LEAGUE
FT
Enisey
0 - 1
Torpedo Moskva
16:00
FK Sokol Saratov
-
KAMAZ
17:30
Chernomorets
-
Ural
russia: SECOND LEAGUE - GROUP 3
FT
Khimki II
1 - 0
Orel
17:00
Strogino
-
Kvant
russia: SECOND LEAGUE - GROUP 1
10
´
Forte Taganrog
1 - 0
Alaniya Vladikavkaz II
10
´
Dynamo Makhachkala II
0 - 0
Angust Nazran
16:00
Stroitel Kamensk-Shakht.
-
Rubin Yalta
16:00
Nart Cherkessk
-
Astrakhan
16:00
Kuban Kholding
-
Legion Dynamo
16:00
Dinamo Stavropol
-
Spartak Nalchik
17:00
Rostov II
-
Druzhba
russia: SECOND LEAGUE - GROUP 2
FT
Zvezda St. Petersburg
1 - 2
Dinamo Vologda
russia: SECOND LEAGUE - GROUP 4
FT
Nosta
1 - 0
Nizhny Novgorod II
FT
Lada Tolyatti
0 - 0
Rubin Kazan 2
54
´
Volna Nizhegorodskaya
1 - 1
Krylya Sovetov II
53
´
Orenburg II
1 - 0
Dinamo Kirov
scotland: LEAGUE CUP
10
´
Aberdeen
0 - 0
Dumbarton
12
´
Airdrie United
0 - 0
Queen of the South
8
´
Ayr Utd
0 - 0
Buckie Thistle
10
´
Falkirk
0 - 0
Stenhousemuir
11
´
Hibernian
1 - 0
Peterhead
12
´
Queens Park
1 - 0
Kelty Hearts
10
´
Bonnyrigg Rose Athletic
0 - 0
Arbroath
11
´
Dundee
1 - 0
Inverness CT
11
´
Dunfermline
0 - 0
Cove Rangers
11
´
Livingston
0 - 0
Spartans
12
´
Morton
0 - 0
Alloa Athletic
11
´
ST Johnstone
0 - 0
East Fife
10
´
Clyde
0 - 1
Montrose
10
´
Raith Rovers
0 - 0
Hamilton Academical
11
´
Ross County
0 - 0
Stirling Albion
serbia: SUPER LIGA
PST
IMT Novi Beograd
-
Radnicki 1923
19:00
Jedinstvo Ub
-
FK Partizan
19:00
Železničar Pančevo
-
Napredak
19:00
FK Crvena Zvezda
-
Mladost Lucani
singapore: PREMIER LEAGUE
FT
Albirex Niigata S
2 - 4
Tampines Rovers
FT
DPMM FC
1 - 3
Young Lions
slovakia: SUPER LIGA
17:00
Skalica
-
Zemplín Michalovce
17:00
Podbrezová
-
Žilina
19:30
Komárno
-
Slovan Bratislava
slovakia: 2. LIGA
16:00
Stará Ľubovňa
-
Zlaté Moravce
16:00
Lokomotíva Zvolen
-
Petržalka
16:00
Púchov
-
Tatran Prešov
16:00
Malženice
-
Humenné
16:00
Považská Bystrica
-
Slovan Bratislava II
slovakia: CUP
14:00
Bernolákovo
-
Nová Dedinka
15:30
Nové Mesto nad Váhom
-
Tatran Krásno
16:00
Lokomotíva Bánov
-
Tvrdošovce
16:00
Trebatice
-
Častkovce
16:00
Kostolné Kračany
-
Galanta
16:00
Šoporňa
-
Slovan Duslo Šaľa
16:00
Dolné Krškany
-
Nitra
16:00
Spartak Radôstka
-
Kysucké Nové Mesto
16:00
Partizán Ľubeľa
-
Mikuláš-Palúdzka
16:00
Sedem Námestovo
-
Olympia Bobrov
16:00
Kysučan Korňa
-
Čierne
16:00
Kamenná Poruba
-
Rosina
16:00
Vinohrad Čebovce
-
Strojár Krupina
16:00
Strečno
-
Vrútky
16:00
TJ Družstevník Bitarová
-
Teplička nad Váhom
16:00
Družstevník Čečejovce
-
Perín
16:30
Limbach
-
Domino
16:30
Vrakuňa
-
Tomášov
16:30
Jarovce Bratislava
-
Rusovce
16:30
FC Topoľčany
-
Tovarníky
16:30
Priechod
-
Badín
16:30
OFK Slovenská Ľupča
-
Hamsik Academy
16:30
Šenkvice
-
Pezinok
16:30
Kaplna
-
Kráľová pri Senci
slovenia: 1. SNL
19:15
NK Domzale
-
Mura
south-korea: K LEAGUE 1
FT
Gwangju FC
1 - 0
Suwon City FC
FT
Daegu FC
1 - 1
Daejeon Citizen
FT
Incheon United
0 - 1
FC Seoul
south-korea: K LEAGUE 2
FT
FC Anyang
1 - 0
Asan Mugunghwa
FT
Seongnam FC
0 - 1
Bucheon FC 1995
south-korea: K3 LEAGUE
FT
Siheung Citizen
2 - 0
Ulsan Citizen
FT
Daejeon Korail
1 - 0
Daegu II
FT
Changwon City
0 - 0
Pocheon
sweden: ALLSVENSKAN
56
´
IFK Norrkoping
1 - 0
kalmar FF
16:30
IFK Goteborg
-
IF Brommapojkarna
16:30
Malmo FF
-
Sirius
19:00
Halmstad
-
IFK Varnamo
sweden: SUPERETTAN
FT
Utsikten
2 - 1
Sandviken
56
´
Ostersunds FK
0 - 1
Varbergs BoIS FC
54
´
Degerfors IF
0 - 0
Skövde AIK
switzerland: SUPER LEAGUE
17:00
Grasshoppers
-
FC Luzern
17:00
FC Sion
-
Lausanne
19:30
FC Basel 1893
-
FC Lugano
usa: USL CHAMPIONSHIP
FT
Hartford Athletic
0 - 0
Phoenix Rising
FT
FC Tulsa
0 - 0
Indy Eleven
FT
Colorado Springs
1 - 1
Las Vegas Lights
usa: USL LEAGUE TWO
FT
Lionsbridge
3 - 6
Seacoast United Phantoms
FT
Peoria
1 - 0
Flint City Bucks
usa: MLS NEXT PRO
FT
Minnesota United II
1 - 0
Colorado Rapids II
uruguay: PRIMERA DIVISIóN - APERTURA
53
´
Miramar
0 - 0
Cerro Largo
16:30
Fenix
-
Progreso
21:30
Penarol
-
Defensor Sporting
21:30
Wanderers
-
Deportivo Maldonado
uruguay: SEGUNDA DIVISIóN
19:00
La Luz
-
Colón
19:00
Plaza Colonia
-
Oriental
19:00
Uruguay Montevideo
-
Albion FC
23:30
Tacuarembo
-
Cerrito
world: OLYMPICS MEN
50
´
Dominican Republic U23
1 - 1
Spain U23
47
´
Argentina U23
1 - 1
Iraq U23
16:00
Ukraine U23
-
Morocco U23
16:00
Uzbekistan U23
-
Egypt U23
18:00
Israel U23
-
Paraguay U23
18:00
New Zealand U23
-
United States U23
20:00
Japan U23
-
Mali U23
20:00
France U23
-
Guinea U23
world: CONCACAF U20
FT
United States U20
1 - 0
Costa Rica U20
FT
Honduras U20
5 - 2
Dominican Republic U20
world: FRIENDLIES CLUBS
FT
Liverpool
1 - 0
Real Betis
TBD
Laval
-
Concarneau
TBD
CF Os Belenenses
-
Torreense
TBD
Clermont Foot
-
Annecy
TBD
Boavista
-
Academico Viseu
TBD
FC OSS
-
Al Nasr
CANC
PAU
-
Niort
TBD
Oleksandria
-
Chornomorets
TBD
Dordrecht
-
Aris Thessalonikis
TBD
Inter
-
Las Palmas
10:00
Southampton
-
Montpellier
FT
Espanyol
0 - 0
Girona
FT
FC Liefering
4 - 3
Nice II
FT
Fremad Amager
2 - 2
Avarta
FT
Shimizu S-pulse
3 - 0
Reims
10:30
Telstar
-
Katwijk
10:30
Benfica B
-
Alverca
FT
Dordrecht
1 - 0
Al Shamal
11:00
Tondela
-
SC Covilha
FT
Utrecht
2 - 1
Lens
FT
Racing Santander
0 - 0
Eibar
11:00
Rio Ave
-
Santa Clara
11:00
Silkeborg KFUM
-
Thisted FC
FT
Naestved
2 - 1
FC Helsingor
FT
AVS
0 - 0
Sporting Gijon
FT
Bristol Rovers
2 - 0
Portimonense
FT
Vissel Kobe
2 - 3
Tottenham
FT
Jong AZ
0 - 1
KRC Genk II
FT
Blauw Geel
0 - 0
FC Eindhoven
FT
Willem II
2 - 4
Sparta Rotterdam
FT
SV Wehen
0 - 2
Metz
12:00
Bischofswerdaer FV
-
BAK 07
FT
Atlético Paso
0 - 0
Tenerife
FT
Swansea
1 - 1
Vardar Skopje
FT
SV Darmstadt 98
2 - 0
Coventry
´
Eintracht Braunschweig
5 - 1
VfL Osnabruck
FT
Crawley Town
3 - 6
Crystal Palace
FT
Telstar
2 - 1
Koninklijke HFC
FT
FC Kaiserslautern
2 - 0
TSV 1860 Munich
CANC
Karpaty
-
Skala 1911 Stryi
FT
Valenciennes
2 - 4
Helmond Sport
13:00
Famalicao
-
Casa Pia
13:00
Moreirense
-
Penafiel
FT
Southend
1 - 3
Gillingham
FT
Arminia Bielefeld
1 - 0
Emmen
FT
FC Ingolstadt 04
1 - 1
SSV ULM 1846
FT
Bristol City
2 - 1
Exeter City
FT
SV Elversberg
1 - 1
FC Viktoria Koln
FT
FSV Mainz 05
3 - 1
Preussen Munster
FT
Waldhof Mannheim
2 - 0
RWDM
13:00
AS Eupen
-
Waalwijk
FT
RKAV Volendam
0 - 3
FC Volendam
FT
ADO Den Haag
1 - 1
Deinze
FT
West Brom
0 - 1
Mallorca
13:00
FC Saarbrücken
-
Swift Hesperange
13:00
Estoril
-
União de Leiria
CANC
Boavista
-
Arouca
CANC
AB Copenhagen
-
Ariana
1
´
Dynamo Dresden
0 - 0
Jahn Regensburg
13:00
SC Braga B
-
Felgueiras 1932
FT
Walsall
0 - 1
Birmingham
FT
Borussia Dortmund II
0 - 3
Almere City FC
FT
Energie Cottbus
0 - 3
Hannover 96 II
FT
Scunthorpe
1 - 0
FC Halifax Town
13:30
Heracles
-
UMM Salal
CANC
RAAL La Louvière
-
Union Titus Petange
CANC
Roda
-
Waalwijk
55
´
Queens University
1 - 2
Glenavon FC
52
´
Kidderminster Harriers
1 - 0
Newport County
52
´
Stockport County
1 - 0
Stoke City
53
´
Doncaster
2 - 2
Middlesbrough
53
´
Hansa Rostock
0 - 2
Lazio
51
´
AZ Alkmaar
1 - 0
Atalanta
14:00
Brighton
-
Bromley
52
´
Zulte Waregem
1 - 2
RED Star FC 93
53
´
Brackley Town
0 - 1
Northampton
14:00
Portadown
-
Ballinamallard United
53
´
Hull City
0 - 2
Newcastle
54
´
FC Magdeburg
2 - 1
Sampdoria
14:00
Brighton U21
-
Bromley
14:00
Bangor
-
Ballymacash Rangers
42
´
Hannover 96
1 - 1
VfL Wolfsburg
37
´
Karlsruher SC
2 - 0
Strasbourg
42
´
NEC Nijmegen
0 - 2
Olympiakos Piraeus
10
´
H&W Welders
0 - 0
Loughgall
15:00
Boulogne
-
Amiens
12
´
Radcliffe
0 - 0
Oldham
10
´
Ipswich
0 - 1
Fortuna Dusseldorf
10
´
Blackpool
0 - 0
Sunderland
10
´
Rotherham
0 - 0
Sheffield Utd
9
´
Reading
0 - 0
QPR
10
´
Cliftonville FC
0 - 0
Southport
10
´
Salisbury
0 - 1
Woking
9
´
Chester
0 - 0
Altrincham
9
´
Rochdale
0 - 0
Carlisle
9
´
Fleetwood Town
0 - 0
Heart OF Midlothian
9
´
Dartford
0 - 0
Sutton Utd
10
´
De Graafschap
0 - 0
Verl
9
´
Wealdstone
0 - 0
Milton Keynes Dons
9
´
York
0 - 1
Notts County
11
´
Farnborough
0 - 0
Yeovil Town
10
´
AFC Hornchurch
0 - 0
Barnet
10
´
Ebbsfleet United
0 - 0
Cambridge United
11
´
Wigan
0 - 0
Blackburn
12
´
Dundela
0 - 1
Linfield
CANC
AFC Totton
-
Aldershot Town
11
´
Harrogate Town
0 - 2
Lincoln
8
´
Clitheroe
0 - 0
Accrington ST
11
´
AFC Fylde
0 - 0
Tranmere
CANC
Tamworth
-
Crewe
FT
Colchester
2 - 1
Peterborough
15:00
Crumlin United
-
Crusaders FC
15:00
Glebe Rangers
-
Carrick Rangers
10
´
AFC Wimbledon
0 - 0
Charlton
9
´
Torquay
0 - 0
Plymouth
11
´
Shrewsbury
0 - 0
Derby
10
´
Salford City
0 - 0
Everton
15:00
Institute
-
Dungannon Swifts
11
´
Peterborough Sports
0 - 1
Boston United
CANC
Annan Athletic
-
Kilmarnock
10
´
Barrow
0 - 0
Real Unión
11
´
Ballyclare Comrades
0 - 1
Glentoran
15:00
Grimsby
-
South Shields
8
´
Preston
0 - 0
Fiorentina
8
´
Royal Wootton
0 - 0
Forest Green
5
´
Coleraine FC
0 - 0
Annagh United
CANC
Mantova
-
Athletic Carpi
15:00
Lommel United
-
Al-Ahli Jeddah
12
´
Burton Albion
1 - 0
Port Vale
12
´
Bromsgrove Sporting
0 - 0
Solihull Moors
15:00
Tamworth
-
Stourbridge
11
´
Torino
0 - 0
Cremonese
8
´
Udinese
1 - 0
1.FC Köln
15:00
Utrecht
-
Francs Borains
8
´
Rizespor
0 - 0
Nice
9
´
Mansfield Town
0 - 0
Oxford United
15:30
Roda
-
Alemannia Aachen
15:30
Saint Etienne
-
Villarreal
16:00
AS Eupen
-
Elsautoise
16:00
Bologna
-
Caldiero Terme
16:00
Catanzaro
-
Chisola
16:00
Nantes
-
Dunkerque
CANC
Real Sociedad
-
Toulouse
16:00
Auxerre
-
Grenoble
16:00
Modena
-
Sangiuliano City
16:00
Union Berlin
-
Rangers
16:00
Rennes
-
Angers
17:00
PSV Eindhoven
-
Valencia
17:00
Lorient
-
Guingamp
17:00
Liège
-
MVV
CANC
Caen
-
LE Havre
17:00
Rodez
-
Saint Etienne
17:00
Heist
-
Lierse Kempenzonen
17:00
Atletico Madrid
-
Numancia
17:00
FC Cartagena
-
Al-Ettifaq
17:00
Rodez
-
Bastia
17:00
Caldas
-
Mafra
17:00
Marseille
-
PAU
17:00
Oliveirense
-
FC Porto B
17:30
HNK Gorica
-
Rudes
17:30
Lumezzane
-
Brescia
CANC
Ternana
-
Cosenza
18:00
Chaves
-
Nacional
18:00
Huesca
-
Osasuna
18:00
Dinamo Zagreb
-
Shakhtar Donetsk
18:00
Oviedo
-
Eldense
18:00
Besiktas
-
Genclerbirligi
18:30
Levante
-
Alaves
18:30
Lokeren-Temse
-
KAA Gent II
18:30
Tarazona
-
Zaragoza
18:30
Galatasaray
-
Parma
18:30
Almeria
-
Malaga
19:00
Vizela
-
Pacos Ferreira
19:00
Valladolid
-
Burgos
19:00
Portimonense
-
Benfica B
CANC
Getafe
-
Albacete
19:00
Ourense CF
-
Racing Ferrol
19:00
Deportivo La Coruna
-
Pontevedra
19:00
Wolves
-
West Ham
19:30
Verona
-
Feralpisalo
19:30
Sporting CP
-
Athletic Club
21:00
Chelsea
-
Celtic
23:00
Manchester City
-
AC Milan
world: LEAGUES CUP
FT
Orlando City SC
4 - 1
CF Montreal
ABD
Atlanta United FC
3 - 3
DC United
FT
U.N.A.M. - Pumas
2 - 3
Austin
FT
Seattle Sounders
2 - 0
Minnesota United FC
FT
Los Angeles FC
3 - 0
Club Tijuana
world: UEFA U19 CHAMPIONSHIP - WOMEN
16:00
Spain U19 W
-
Netherlands U19 W
zimbabwe: PREMIER SOCCER LEAGUE
54
´
Arenel Movers
2 - 1
CAPS United